Rummu Jüri ehk tamasseri rauad

Reaalne elu on see, mida me teiega praegu läbi elame. Kuid ajal võib olla ka  teine püksisäär, mida on huvitav enda lõbuks soputada.
Erinevalt Kalevipojast on Rummu Jüri jätnud reaalse jälje nii kirikukirjadesse, kui kohtutoimikutesse. Legendi loovad inimesed, kes lugusid räägivad. Mida aeg edasi, seda suuremad on liialdused. Mis siis imestada, kui Rummu Jüri kukub omast sajandist 1948. aastasse, mil teda kõige rohkem vajatakse. Ja ajalugu läheb hoopis teist rada. Publik satub aega, kus metsas on varjul metsavennad ja Lutsu külas kakerdavad ringi miilitsad, külvivolinikud, kommunistid ja muu pahn.  

Enne etendust võite nendega kohtuda ja rääkida. Aga kui soovite siis ka nalja ja napsi visata. Avatud on puhvet. Puhvetipidaja on kommunistliku töö lööklane!

Tarbija 24 põhjal valiti "Rummu Jüri ehk tamasseri" rauad 2014. aastal publiku poolt parimaks suvelavastuseks Eestis. Just seetõttu  otsustas Lutsu Teater selle uuesti publiku ette tuua ka 2015. aasta suvel.

Lavastaja Jaan Willem Sibul. Käsikiri Jaanus Tordik. Kostüümikunstnik Anu Aaremäe. Kunstnik Maire Levistu.

Osades: Madis Milling, Merle Jääger, Piret Kägo, Vladimir Volzin, Janno Rüütle, Uno Nagelmaa, Peeter Sibul, Liili Saar (2015), Helje Põvvat, Ülo Needo, Henrik Hinrikus, Merle Tanilsoo (2014), Kaido Arulepp, Valdis Kurg, Liisa Linnus jt.

Esietendus 15.06.2014 Lutsu külas. Etendused 12.,13.,16-21. juunil 2015 Lutsu külas.